رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
  • کد خبر : ۱۷۱۸۶
  • مشاهده :  81 بازدید
  • چاپ خبر : ۵ پیشنهاد نمایندگان برای کاهش هزینه دستگاه‌های اجرایی
Untitled-2

۵ پیشنهاد نمایندگان برای کاهش هزینه دستگاه‌های اجرایی

کوچکی‌نژاد جزئیات پیشنهادات پنجگانه نمایندگان برای کاهش هزینه‌های دستگاه‌های اجرایی را تشریح کرد.

به گزارش اخبار سیاسی و به نقل از تسنیم، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ در کمیسیون تلفیق ، گفت: برخی از نمایندگان پیشنهادهایی به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌های دستگاه‌های اجرایی داشتند که این پیشنهادات را برای بررسی به کمیسیون تلفیق ارائه داده‌اند.

وی در تشریح پیشنهاد اول اظهار داشت:بر اساس این پیشنهادات حقوق، مزایا، کمک هزینه و ایجاد فوق العاده جدید تحت هر عنوانی به کلیه مقامات سیاسی، مدیران عامل و روسای کلیه دستگاه‌های اجرایی ، از هر محل ممنوع و حقوق آنها در سال آینده ۱۰ درصد افزایش نیابد.

بیشتر بخوانید:
جزئیات پیشنهادات نمایندگان برای تعیین سقف پاداش بازنشستگان

نماینده مردم رشت در مجلس افزود:دولت اطلاعات کلیه افرادی که بیش از ۵۰۰ میلیون تومان وام دریافت می‌کنند اعم از نحوه پرداخت و تضامین آنها در سامانه‌ای ثبت شده و به اطلاع عموم مردم برساند.

کوچکی‌نژاد در تشریح پیشنهاد سوم نمایندگان ، گفت:کلیه‌دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند هزینه ماموریت خارج از کشور خود را در سال آینده نسبت به سال ۹۶ به میزان ۵۰ درصد کاهش دهند.

وی در توضیح پیشنهاد برخی از نمایندگان درباره پاداش پایان خدمت دستگاه‌های اجرایی،عنوان کرد:پاداش پایان خدمت کارمندان دولتی، کلیه دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت اطلاعات، نیرو‌های مسلح و سازمان انرژی اتمی حداکثر ۷ برابر حداقل حقوق و مزایای موضوع ماده افزایش قانون خدمات کشوری باشد یعنی نباید بیش از ۷ برابر حداقل حقوق ، پاداش پایان خدمت دریافت کنند.

عضو کمیسیون آموزش تصریح کرد:اعطای هرگونه تصحیلات از محل اعتبارات دولتی، منابع داخلی و یا در آمد‌های اختصاصی، دستگاه‌ها به مقامات سیاسی، مدیران عامل، اعضای هیئت رئیسه و همچنین کلیه مدیران دستگاه‌های اجرایی ممنوع شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه