رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  • کد خبر : ۱۷۲۷۱
  • مشاهده :  370 بازدید
  • چاپ خبر : قیمت جهانی نفت افزایش یافت
Untitled-4

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت نفت برنت امروز با ۴۴ سنت، معادل ۰.۶۵ درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۲۲ سنت رسید.

به گزارش اخبار سیاسی و به نقل از تسنیم، در حالی که کاهش تولید اوپک و روسیه و پایین آمدن تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا موجب تقویت بازار نفت شده است، قیمت نفت خام آمریکا امروز به بالاترین رقم از سال ۲۰۱۵ رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت امروز با ۵۱ سنت، معادل ۰٫۸ درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۲۴ سنت رسید. در اوایل امروز قیمت نفت خام آمریکا به بالاترین رقم از می ۲۰۱۵ تاکنون یعنی ۶۲ دلار و ۵۶ سنت رسیده بود.

قیمت نفت برنت نیز امروز با ۴۴ سنت، معادل ۰٫۶۵ درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۲۲ سنت رسید. قیمت نفت برنت هفته گذشته تا رقم ۶۸ دلار و ۲۷ سنت رسید که بالاترین رقم از می ۲۰۱۵ تاکنون بود.

تجار گفتند، رشد قیمت ها ناشی از ورود محتکران به معاملات آینده بازار نفت بوده است. محتکران معتقدند شکاف کم بین عرضه و تقاضا بعد از اجرای قوی توافق کاهش تولید، تا پایان سال ۲۰۱۸ ادامه خواهد داشت.

تجار همچنین گفتند، کاهش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا نیز دیگر عامل تقویت قیمت نفت خام آمریکا بوده است. تعداد سکوهای حفاری در هفته منتهی به ۵ ژانویه با ۵ مورد کاهش به ۷۴۲ سکو رسید.

به رغم این عوامل که موجب رشد بیش از ۱۰ درصدی قیمت نفت از اوایل ماه دسامبر تاکنون شده، برخی هشدار می دهند که قیمت ها بیش از حد رشد کرده است.

تعداد سکوهای حفاری نفتی در امرکیا بسیار بالاتر از ۳۱۶ سکوی ثبت شده در ژوئن ۲۰۱۶ است و تولید نفت خام آمریکا احتمالا به زودی از مرز ۱۰ میلیون بشکه در روز عبور خواهد کرد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه